• Eylül 03, 2021 Peppy Yolculuğu

  Günümüzde canının çekmesinden korktuğu için yemek fotoğrafı görmekten dahi korkar hale gelen birçok insan var, fakat bu durum sağlıklı değildir. Fazla kontrollü olmaya çalışmanın, tam tersine kişileri daha çok yemeye yönlendirdiğine dair birçok araştırma yapılmıştır. Uzun süredir yeme davranışının psikolojisi üzerine çalışıyoruz ve bu konu gerçekten deniz derya. Dürtüsel yeme, duygusal yeme vb. bir çok yeme çeşidi mevcut.

  yemek, kontrol, kontrollü beslenme
 • Eylül 03, 2021 Peppy Yolculuğu

  Egzersiz  veya yürüyüş yapmanın sağlığımıza faydalı olduğunu bilmeyen yoktur. Fakat fiziksel faydalarının yanı sıra aslında sıradan gözüken kısa bir yürüyüşün, ruh sağlığımıza etkileri çok fazla. Uzun süredir hayatımızı derinden etkileyen pandeminin de getirdikleriyle birlikte, gün içerisinde birçok stres faktörüne maruz kalıyoruz. Fiziksel sağlığımızla vazgeçilmez bir bütün olan ruh sağlığımızı daha iyi koruyabilmek adına, yürüyüş yapmayı bilinçli bir şekilde kullanabiliriz.

  yürüyüş, egzersiz, spor, psikoloji, sağlık, ruh sağlığı
 • Eylül 03, 2021 Peppy Yolculuğu

  İklim değişikliği, dünya üzerindeki hava durumlarında, okyanuslarda, kara yüzeylerinde ve buzul tabakalarında on yıllar veya daha uzun zaman dilimlerinde meydana gelen değişikliklerdir.
  Hava durumu atmosferin durumudur - saatler ve haftalar boyunca gerçekleşen sıcaklık, nem, rüzgar, yağış vb. gibi olayları kapsar. Atmosferle birlikte 'iklim sistemini’ oluşturan okyanuslar, kara yüzeyleri ve buz tabakaları da bu değişimden etkilenir. 
  Dünya şimdi, kömür, petrol ve gazın yakılması gibi insan faaliyetleri nedeniyle küresel sıcaklıkların arttığı hızlı bir iklim değişikliği döneminde.

  iklim değişikliği, iklim değişikliğinin sonuçları nelerdir, küresel ısınma, karbon ayak izi
 • Ağustos 17, 2021 Peppy Kahvaltı

  Günlük beslenme alışkanlıklarımızda yapabileceğimiz küçük değişikliklerle, çevremiz için önemli bir etki yaratabiliriz.

  sürdürülebilir beslenme, beslenme, sağlık, peppycooky
 • Kasım 05, 2020 Peppy Kahvaltı

  Anne sütlacı tadında, kahvaltıda doyulmaz tadına. Tahinli, hurmalı, muzlu, yulaflı. Enerji bombası.

  kahvaltı, yulaf, yulaf lafası, diyet, sağlıklı
 • Kasım 05, 2020 Peppy Kahvaltı

  Hem glutensiz, hem şekersiz, hem de yağsız! Ve de vitamin deposu. Bi dene. Lezzetini sonra konuşalım.

  kahvaltı, pankek, sağlık, blog, diyet
 • Temmuz 24, 2020 Peppy Yolculuğu

  Peppy markası, sahip olduğu instagram sayfası ve uçsuz bucaksız hayalleri olan güçlü bir kadın girişimci tarafından oluşturulmuştur.

  blog