Farmhood – Selin Arslan

Farmhood markası tarım ürünlerimizi doğal yapısından uzaklaşmadan, daha katma değerli bir şekle getirme hayali ile ortaya çıktı. Meyve ve sebzeleri yeni nesil gıda teknolojileri kullanarak herkesin tüketimine uygun lezzetli atıştırmalıklar ve gıdalar haline getiriyoruz.

Endüstri mühendisliği bölümünden mezun olduktan sonra uzun süre tedarik zinciri alanında çalıştım ve 2021 yılında kurumsal hayattan ayrıldım. Tarımsal üretimin değerini artırmak ve gıda israfını azaltmak için gelişen gıda teknolojilerinden faydalanabileceğimi düşünüyordum. Çalışmalara, Bodrum’da ufak bir mandalina bahçemiz olduğu için orada başladım. Bölgedeki çiftçi, lokal üretici ve ziraat mühendisleri ile görüştüğümde Bodrum mandalininin çok çekirdekli olması sebebiyle değerinin azalırken bakımsızlıktan dolayı kalitesinin de düştüğünü öğrendim. Yeni nesil işleme teknolojilerine olan ihtiyacı burada da görünce, Farmhood’un faaliyetlerine yüksek bir gıda kurutma teknolojisi olan Freeze Dry yöntemiyle üretilmiş sağlıklı atıştırmalıklar geliştirerek başladım.

Hepimiz taze meyve sebze yemeyi çok seviyoruz. Fakat her zaman ve her yerde, mevsiminde toplanmış taze ürünlere ulaşmamız mümkün olmuyor. Bu duruma yenilikçi bir çözüm olarak Freeze Dry teknolojisi sayesinde, her biri mevsiminde ve yöresinde toplanmış, özenle seçtiğimiz meyve ve sebzelerimizi sizlere aynı lezzette ve besin değerlerini %97 ye kadar koruyarak ulaştırabiliyoruz.

Ürünlerimiz atıştırmalık olmalarının yanı sıra, çok geniş bir kullanım alanına sahip olmaları sayesinde birçok farklı kişiye hitap ediyor. Katkısız, koruyucusuz, şeker ilavesiz ve sadece meyve ile sebzeden üretilen ürünlerimiz her yaş grubunun tüketimine uygundur.

Freeze Dried meyve ve sebzeler tek başına tüketilebildiği gibi yüksek besin değeri, yoğun aroması ve çıtır dokusu sayesinde diğer gıdalarla birlikte de tüketilebilir.

Mağazaya git