Feyzan Efe Polat – JoZip

Antropoloji, İşletme, MBA ve İnsan Kaynakları Yönetimi yüksek lisans eğitimlerimi tamamladıktan sonra sekiz yıl tekstil perakende ve makine sanayi sektörlerinde deneyim kazandım. On yıllık, beni ben yapan İstanbul’daki yaşantımın ardından çocukluk hikayemi tamamlamak için evliliğimin peşinden doğduğum şehre döndüm.

JoZip’in bugün hayat bulma ve sizlerle tanışma hikayesi, benim çocukluk dönemimdeki yazma ve yazmayla ilgili tüm kırtasiye ürünlerini biriktirme merakımla başlar. İlkokuldayken yaşadığım şehirdeki tüm kırtasiyelerden ve hatta ailemle gittiğimiz şehirlerde uğrayabildiğim kırtasiyelerden aldığım çeşitli mektup kağıtları ilk koleksiyonum olmuş, ardından yerini günlüklere bırakmıştı. Yıllarca çantalarımda en çok yer kaplayan eşyalarım ajandalarım ve defterlerim oldu.

Otuz yaşımda kızımın haberini aldığım gün ise kariyer hayatımda yolumu, yönümü değiştirmeye karar verdim. Ve kızımı büyütürken hayallerimi de büyüttüğümü; JoZip markasını kurduğumda, emek verdiğimiz, hayal ettiğimiz her şeyin gerçekten inandığımızda bir gün yaşadığımız gerçek olabileceğini gördüm. Her yazı sahibine özel, parmak izi gibidir. Her anı ise yazmaya ve hatırlanmaya değerdir.

Yaşayın, yazın, biriktirin, saklayın ve sonra çıkarın olduğu yerden hatırlayın an be an, fark edin, hatırlatın; yine yaşayın, yine yazın.. JoZip’le bu yolculuğunuza eşlik edebilmek dileğimle,

Feyzan EFE POLAT

Mağazaya git