Peppy Yolculuğu

En değerli şey sensin.

Peppy markası, sahip olduğu instagram sayfası ve uçsuz bucaksız hayalleri olan güçlü bir kadın girişimci tarafından oluşturulmuştur. Ezgi Köse kurumsal hayattan gelen bir mühendis olarak birçok insan gibi işinde tüm iplerin kendi elinde olmasını istiyordu. Hatta mühendis olarak çalışırken ofisteki arkadaşlarıyla sürekli bir kafe açma ve İzmir’de yaşama hayali kuruyordu.

O zamanlar birisi bana bugün yaşadığım hayatı söylese, ‘Ya uğraşma benimle.’ derdim.

Ezgi Köse’nin influencer olma ve kendi markasını ortaya çıkarma serüvenine geçişi adım adım oldu. 2018 yılına kadar İngiltere’de, Vakıfbank’ta ve Huawei’de mühendislik yaparken bu süre zarfında instagram hesabındaki içeriklerini de yürütmeye çalışıyordu. İşiyle yürütürken çok zevk almasına rağmen sayfa büyüdükçe işinin önüne geçmeye başladı. Fakat geçim kaynağı mühendislik olduğu için bir anda her şeyi bırakamadı. 2018 yılı Kasım ayında projesi bitince projeden ayrıldı. Şu anda da yaşamaya devam ettiği Adana’ya yerleştiği ve iş aradığı bir döneme başladı. Bu sırada sosyal medyaya daha fazla vakit ayırma fırsatı yakaladı.

“Siz deyin şans ben deyim emeklerimin karşılığı… Çünkü yürekten inandığım şeylerin bana güzellikler getirmesi benim hayat felsefem.”

Her markada olduğu gibi Peppythings ve Peppycooky markalarının da isimlerinin bir hikayesi var. 2017 yılında İstanbul’da tek başına yaşadığı evinde, bu girişimci kadın kulağına hoş gelen, kendisini yansıtan bir marka yaratma yolunda adımlar attı.
Peppy; hayatı seven, azimli, heyecanlı, Cooky ise; kurabiyeden ziyade çekici kadın anlamındadır.

“Şimdi tamamen benim markam, benim bebeğim ‘Peppycooky’.”

En başından beri instagramla bir uyum ve bağ yakalayan Ezgi Köse, üreterek ve enerjisini insanlara yansıtarak kendisini beslemeyi başardı. Bunun maddi getirisi ve takipçi sayısından ziyade hayatını işine yansıtarak insanlara güzel dokunuşlar yapabilecek bir platforma sahip olmasının mutluluğuyla bağdaştırıyor. Hem kendisine hem de verebildiği herkese enerjisini aktarmaya çalışıyor.

“Beni yapmacık bulan çok insan var evet bunun farkındayım ama üzgünüm; ben buyum.”

Ezgi Köse özellikle sürekli pozitif bir görüntü çizmesiyle eleştiriliyor. İlk başlarda kafasına çok takıp çok fazla sorgulamasının ardından bir kırılma noktası yaşıyor. Bir insan olarak hatalar yaparak kendini geliştiriyor ve yapılan eleştirilerden beslenmenin bir yolunu buluyor. Şimdilerde bu eleştirileri ve yargıları markasını büyütmek adına kullanabiliyor ve bu yüzden tüm eleştirilere ve yargılara teşekkür edebiliyor.

“Babam dahi, ben bu işin çok başındayken; ‘Ezgi hayal dünyasında yaşıyorsun.’ derdi.”


Peppycooky bir yandan büyürken kendi markasını çıkarmak isteyen Ezgi Köse ürününe karar vermekte zorlanıyordu. 2015 yılında İngiltere macerasından sonra yemeklerini evden taşımaya başladı. En yoğun iş temposunda dahi bu alışkanlığı onu motive ediyordu. Termal yemek çantaları bu yüzden hep hayatının içindeydi. Bir gün 2019 yılında Fox Tv’ye çekime giderken birden aklına düşen bu fikirle harekete geçti. Heyecan dolu araştırma dönemi ve denk gelen pandemi dönemine rağmen 2020 Ağustos ayında Peppythings’in ilk ürünleri ortaya çıktı.

“Markam, girişimim.. Çok ama çok güzel bir duygu. Benim bebeğim… Umarım herkese nasip olur.”

Ezgi Köse her güne mutlu uyanmadığını elbette işinde hayatında çok fazla zorlukla karşılaştığını söylüyor. Yalnız 9-5 çalıştığı bir işi yok, o 7/24 çalışıyor. Hayatı haline gelen işini çok sevdiği için hayatla savaşmaktansa arkadaş olmayı yeğliyor. Hayatla arkadaş olunca her şeyin bambaşka olduğunu tecrübe eden bu enejik kadın her sabah, ‘Kendimi geliştirmeye odaklanmayı seçiyorum, bu benim hayatım.’ diyerek güne başlıyor.

“Yolculuğumuz sürprizlerle dolu… Gelişim sonsuz, gelişmek dünyada tattığım en güzel duygu.”

Peppy yolculuğu hem Peppycooky için hem de Peppythings için gelişimi hissettirecek en güzel gelişmelerle bizi bekliyor. Peppy’nin bu yolda en büyük arzusu; herkesin kendine olan saygısının her şeyin üzerinde olması, herkesin kendine odaklanması, bedenini önemsemesi ve hayatı kendi için yaşaması.

Kendi yolunu bulan, bulma yolunda olan, farkındalığını araştıran herkese sonsuz saygıyla.

Son Eklenenler

Sepet
Giriş Yap

Hesabınız yok mu?

Umarız aradığın ürünü hızlıca bulabilirsin!
ürün seçiniz
Mağaza
Takip Listesi
0 items Sepet
Hesabım