Blog

Tatilde Sağlıklı Beslenmenin 4 Yolu

Tatildeyken sağlıklı beslenmek çok zor bir şey gibi görünüyor. Birçok insan tatildeyken veya seyahatteyken kendini şımartma zamanının geldiğini düşünüyor ve yeni yiyecekler denemek ve sağlıklı beslenme alışkanlıklarınızdan biraz rahatlamak teşvik edilirken, sağlıklı beslenme alışkanlıklarımızı tamamen pencereden atmak zorunda değiliz. İşte tatilinizin keyfini çıkarırken daha sağlıklı beslenme alışkanlıklarına bağlı kalmanız için bazı ipuçları.

Atıştırmalıklar

Tatile gittiğinizde hazırda sağlıklı atıştırmalıklar bulundurmak her zaman çok pratik bir uygulamadır. Yolculuk sırasında veya yiyecek bir şey bulamadığınız durumlarda yanınızda size iyi gelecek, besin değerleri yüksek bir atıştırmalık olması her zaman size avantaj sağlayacaktır. Sanırım bu noktada aradığımız şey ‘’Peppythings Gıda Serisi’’, 2 farklı granola, tatlı ve tuzlu atıştırmalık kategorisi ile Peppythings Gıda Serisi tatil atıştırmalığı için nokta atışı bir tercih olacaktır. Sağlıklı içeriklerden oluşan besin değeri yüksek ve lezzetli atıştırmalıklar tatilinizden keyif almanıza ve sağlıklı yeme alışkanlıklarınızı kaybetmemenize yardımcı olacaktır. Peppythings’in sağlıklı ve lezzetli gıda serisine buradan ulaşabilirsiniz.

Mümkün oldukça yemek yapmak

Tatile gitmenin bir kısmı da yeni yiyecekler denemek ve güzel yemekler yemektir. Bu kısım kesinlikle çok güzel, ancak tatilde bütün yemeklerinizi dışarıdan yemek hem sağlığınız hem de bütçeniz açısından pek faydalı olmayabilir. Kendiniz yemek pişirdiğinizde ne tüketeceğinizi seçebilir ve daha sağlıklı, doyurucu bir öğün tercih edebilirsiniz. Son zamanlarda mutfağı olan evler kiralamak oldukça popüler bir tercih. Eğer sizde daha bütçe ve sağlık dostu bir tatil yapmak isterseniz, mutfağı olan bir ev kiralamayı tercih edebilirsiniz.

Bol su içmek

Muhtemelen tatilde daha fazla nokta görmek ve deneyimlemek için çok fazla yürüyüş yapıyorsunuz. Hareket halindeyken genel olarak susuzluk hissi açlık hissi ile karıştırılabilir. Bol su içmek tatiliniz sırasında hem enerji seviyenizi yüksek tutar hem de bu sıcak havalarda vücudunuzun ter yoluyla kaybettiği sıvıyı yerine koymanızı sağlar.

Aç Kalmamak

Ne olursa olsun aç bir mide ile tatilinize başlamayın. Dışarı çıkmadan veya yürüyüşünüze başlamadan önce yemek yemek size avantaj sağlayacaktır çünkü daha sonra dışarıda enerjiniz bittiğinizde büyük ihtimalle önünüze çıkan ilk paketli gıdayı yemek isteyeceksiniz. Sevdiğiniz ve besin değeri yüksek yiyecekler tüketmek daha sonraki kontrolsüz açlığı engellemeye yardımcı olacaktır. Eğer o an yemek yeme ihtimaliniz yoksa ilk maddede söylediğimiz gibi yanınızda atıştırmalık bulundurmak eper faydalı olacaktır. Peppythings atıştırmalıklarına buradan ulaşabilirsiniz

Son Eklenenler

Sepet
Giriş Yap

Hesabınız yok mu?

Umarız aradığın ürünü hızlıca bulabilirsin!
ürün seçiniz
Mağaza
Takip Listesi
0 items Sepet
Hesabım